4 TÕNU TÕNISTE

taimidreier

TÕNU TÕNISTE sündis 24. mail 1950. a. Pärnus. Pärast Koidula Kooli lõpetamist (1968) asus ta õppima E. Vilde nim. Tallinna Pedagoogilisse Instituuti ning 1973 aastast saadik on tema elukutseks füüsika õpetaja.
N. armees teenimise lõpetanud alustas ta 1974. a. õpetajana tööd oma kodukoolis- Koidula Koolis. Ta on töötanud õpetajana ja direktori asetäitjana õppealal Are 8-kl. Koolis ning lektorina EKP Pärnu Linnakomitees. Suvevaheaegadel töötas ta Eesti Õpilasmalevas (rühmakomandörina Pärnu Rajoonis ning Pärnu piirkonna komandörina ja ka komissarina).
Augustist 1985 kuni augustini 1991 töötas T. Tõniste Pärnu IV Keskkooli (praegune Pärnu Ülejõe Gümnaasium) direktorina. Seejärel juhtis kuni aastani 2004 märts Pärnu Raeküla Gümnaasiumit. Ta on läbinud 1995-1997 a. Tartu Ülikooli täienduskeskuse koolijuhtide põhikoolituse ning on osalenud Omanäolise Kooli projektides.
Pärnu IV Keskkoolis käis nendel aastatel tänu tublidele õpetajatele tõsine õppetöö. Tegutsesid muusika- ja bioloogiaklassid. Arendati edasi eelmise direktori poolt käimalükatud sõprussidemeid Saksa DV-ga. Tänu šeffidele (Pärnu KEK, Pärnu Piimakombinaat jt.) jätkus kooli majandusbaasi tugevdamine. Siin oli tõsiseks toeks direktori asetäitja klassi- ja koolivälise tegevuse alal Anne Kärner. 1988/89. õa-l alustas tööd spordipedagoogika klass, mille lõpetamisel said õpilased spordiinstruktori kutsetunnistuse. Koostöös tuntud sporditöötaja Uno Koortiga korrastati oluliselt kooli spordibaase. 1989/90 pandi koos Sütevaka Seltsiga, keda esindas koolis Neeme Ellermaa, alus Sütevaka humanitaargümnaasiumi klassile, millest kasvas välja praegugi tegutsev samanimeline erakool.
2004. aastast töötab füüsika õpetajana Pärnu Ülejõe Gümnaasiumis ning 2011 aasta veebruarist ka Pärnu Sütevaka HG-s.

dir4tonu

License

Direktorid läbi aegade Copyright © 2013 by taimidreier. All Rights Reserved.

Feedback/Errata

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga