6 SILVI MURULAUK

taimidreier

SILVI MURULAUK (Täll) on sündinud 14. mail 1956. a. väikesel Kihnu saarel. Varane lapsepõlv möödus merelainete kohina ja mändide müha saatel üsna kiiresti. 1963. a. sai Silvist Kihnu kooli I klassi õpilane. Sealt algas pikk-pikk teadmiste tee uudishimuliku lapse elus.
1971. a. tuli lahkuda Kihnust, sest Kihnu 8-klassiline kool sai lõpetatud, üks eluetapp oli läbitud. Ees ootas linnaelu – Silvi asus 1971. a. õppima Pärnu IV Keskkooli (praegune Ülejõe Gümnaasium). Kuna õppimine oli edukas ja Silvi eeskujuks oli juba Kihnu päevil emakeele õpetaja Laine Sepp, ei olnud kahtlust – emakeele õpetajaks. 1976. a. asus Silvi õppima eesti keelt ja kirjandust Tallinna Pedagoogilisse Instituuti.
Kool lõpetatud, viis elutee tagasi koduradadele – Pärnumaale. Esialgu ei saanud Silvi erialast tööd, ta töötas Jõõpres, Taalis erinevate ainete õpetajana, ka pioneerijuhina. Asunud elama Pärnu, töötas ta lasteaias kasvatajana.
1982. a. avanes võimalus töötada oma kodukoolis – IV keskkoolis eesti keele ja kirjanduse õpetajana. Ta edutati kooli direktori asetäitjaks õppe- ja kasvatustöö alal. Seoses kooli direktori lahkumisega kandideeris Silvi direktori ametikohale ja töötas viljakalt 7 aastat. 1994. a. omistati talle aasta õpetaja tiitel.
Direktorina töötades organiseeris Silvi Rootsi Wasterösi kooliga muusikaalased sidemed, Angerholmi gümnaasiumiga bioloogiaalased sidemed. Tihe oli koostöö Oskarshami Shalomi keskusega. Koostöös algatati “Hea alguse” ettevõtmine, koostati õppekavad, rajati võimlale juurdeehitus. Kõrgelt hinnati riikliku järelvalve poolt kooli püüdlusi õppe- ja kasvatustöö paremaks muutmisel.
2000. a sügisel kutsuti Silvi tööle Pärnu Linna Hariduse- ja kultuuriosakonda, kus ta oli haridusnõunik 2008. aastani
Silvi Murulauk on abielus Margus Murulauguga. Nende tütar Jane töötab Ülejõe Gümnaasiumis klassiõpetajana. Oma huvi reisimise, lugemise ja käsitöö vastu on Silvi sisendanud ka oma pereliikmetesse.
November 2001.
Koostas Karin Nõmmik.

dir6silvi

License

Direktorid läbi aegade Copyright © 2013 by taimidreier. All Rights Reserved.

Feedback/Errata

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga