3 INDREK ALEKÕRS

taimidreier

INDREK ALEKÕRS – kooli direktor aastatel 1982-1985 kirjutab:
Olin saanud 1976. aastal Tallinna Pedagoogilises Instituudis keskkooli füüsika õpetaja kutse. Peale lõpetamist töötasin õpetajana Kasari 8- klassilises koolis. Tollal oli maakooli õpetajal võimalik pääseda sellel viisil “kodumaa” kaitsmise missioonist. Seda kasutas valdav enamus lõpetanuid. Üleminekuetapiks kujunes töö laborijuhatajana Tallinna Polütehnilises Instituudis, millest sai edaspidi kaheks aastaks töö Tallinna 4. keskkoolis.
1982. aastal, kui Tallinnas selgus, et korterisaamine hoolimata esmajärjekorras olemisest, on lootusetu ettevõtmine, sest eksisteerisid veel “eelisjärjekord” ja “väljaspool järjekorda”, tehti ettepanek asuda hoopis Pärnusse direktoriametit pidama ja korterit saama. Nii saigi tehtud. Möödunud kolm aastat õpetasid mind suurt kooli vedama. Õpetasid ka inimestega suhtlemist ja eemalehoidmist intriigidest. Püüdsin kõigisse võrdselt suhtuda ja mitte teha isiklike eelistusi. Võib- olla administreerisin liialt koolielu, kuid suutsin siiski oma joont ajada. Aga eks sellest räägivad-mäletavad teised…
Nagu tol ajal kombeks, otsiti ja püüti inimesi, kes oma asjaga enam-vähem toime tulid, nii-öelda edutada. Kuna tollal tundus, et koolielu võib mingil hetkel mind ammendada, siis algaski tee nii mitmetesse ametitesse, mis siiski haridusega suuremal või vähemal määral seotud olid. Sain olla linnakomitees, olla Pärnu esimese linnavalitsuse liige, töötada haridusosakonna juhatajana kaks korda ja üks kord juhataja asetäitjana, ametikooli direktorina ja Sindi Kergetööstuskooli direktorina. Vahepeal proovisin nii raadios kui televisioonis ka ajakirjaniku leiba. Aga see polnud siiski minu oma.
Alates 2001. aastast olen seotud rahvusvaheliste haridusprojektidega, millest olulisim on Pärnu Saksa Tehnoloogiakool. Erakordselt huvitav töö jätkub tänaseni kooli direktorina ja pidev välissuhtlus on heaks mootoriks.
2004. aastal otsustasin ühtäkki, et vaja oleks kaasaegset haridust. Niisiis lõpetasin 2007.Tartu Ülikooli akadeemilise magistrikraadiga koolikorralduse erialal.
Olen jälginud Ülejõe Gümnaasiumi tegemisi kõrvalt ja nendin, et kool areneb jätkusuutlikult. Tervisi kõigile, kellega koos olime!

dir3indrek

License

Direktorid läbi aegade Copyright © 2013 by taimidreier. All Rights Reserved.

Feedback/Errata

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga